Szanowni Rodzice,

Na dzień dzisiejszy, według obowiązujących przepisów, jest możliwość przychodzenia uczniów, którzy nie skończyli 16 lat do przychodzenia do szkoły w godz. 8 – 16 bez opieki dorosłych i uczestniczenia w zajęciach sportowych. Poniżej przedstawiam informację do nauczycieli prowadzących zajęcia w ramach programu sportowego SKS:

„WAŻNE – ZAJĘCIA SKS W CZASIE PANDEMII COVID-19

Drogi Nauczycielu,

Zajęcia w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy w 2020 roku muszą być realizowane w innej rzeczywistości niż dotychczas. Pandemia COVID-19 i związane z nią obostrzenia wprowadzane rozporządzeniami Rady Ministrów oraz zalecenia Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego wpływają również na nasze sportowe, pozalekcyjne zajęcia.

W świetle obowiązujących na dzień dzisiejszy przepisów, uprawianie sportu, również naszego – związanego z aktywnością dzieci i młodzieży, jest możliwe. Co więcej, w zaistniałej sytuacji udział w zajęciach SKS ma dodatkowe, ważne znaczenie. Podczas nich, uczestnicy Programu mają szansę odetchnąć choć trochę od ciężaru epidemii bawiąc się i rywalizując z rówieśnikami – to bardzo ważne dla ich kondycji fizycznej i psychicznej.

Zajęcia, do końca tegorocznej edycji, muszą odbywać się przy zachowaniu zasad narzuconych przez przepisy prawa dotyczące aktywności sportowej.

Po pierwsze. Limit osób, które mogą jednocześnie uczestniczyć w zajęciach sportowych wynosi na dzień dzisiejszy 250 osób, co w naszej, SKSowej rzeczywistości oznacza, że każda, nawet najliczniejsza grupa może bez przeszkód realizować Program zarówno na obiektach otwartych, jak i w halach. Co więcej, zachęcamy nauczycieli, żeby prowadzili zajęcia nawet przy niewielkiej frekwencji – poniżej 15 osób.

Po drugie. W szkołach, które przeszły na nauczanie zdalne JEST MOŻLIWE prowadzenie zajęć w ramach Programu SKS. Jeżeli zajęcia realizowane są na obiektach szkolnych, nauczyciel musi mieć zgodę dyrekcji szkoły na organizację zajęć. W świetle obowiązujących przepisów, uczestnicy Programu SKS, którzy nie ukończyli 16 roku życia, mogą bez opieki dorosłych przychodzić na zajęcia i wracać z zajęć prowadzonych na terenie szkoły również w godz. 8:00-16:00.

Po trzecie. Przed zajęciami i po zajęciach uczestnicy są zobowiązani do dezynfekcji rąk. Po każdych zajęciach dezynfekowany musi być również sprzęt. W czasie zajęć nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa.

Po czwarte. SKSowe aktywności mogą być prowadzone w obiektach zamkniętych, również na basenach i w siłowniach – przepisy prawa zezwalają na organizację tam zajęć sportowych, na obiektach otwartych – boiska, bieżnie lekkoatletyczne, korty tenisowe itp., jak i w terenie otwartym.”