Przeszukuj zasoby naszej biblioteki on-line:

Zasoby biblioteki szkolnej

Procedura korzystania z biblioteki szkolnej
w roku szkolnym 2020/2021

1. Korzystanie ze zbiorów biblioteki szkolnej odbywa się poprzez:
    • zamówienie książek poprzez wychowawcę (klasy I-III),
    • osobiste zamówienie u nauczyciela biblioteki podczas lekcji plastyki lub historii (klasy IV-VIII),
    • zamówienie przez e-dziennik (wszyscy uczniowie i rodzice),
    • zamówienie poprzez katalog OPAC przez stronę szkoły i przejście do zakładki biblioteka, zasoby biblioteki i zalogowanie się (uczniowie którzy podali maila wychowawcom klasy i mogą się logować do e-dziennika)
  2. Nauczyciel biblioteki dostarcza uczniom książki osobiście dwa razy w tygodniu.
  3. Zwroty książek odbywają się poprzez:
    • oddanie książki wychowawcy (klasy I-III),
    • oddanie książki nauczycielowi biblioteki na początku lekcji, plastyki lub historii (klasy IV-VIII).
  4. Zasoby biblioteki szkolnej można przejrzeć wchodząc do katalogu OPAC przez stronę szkoły – zakładkę szkoła – zakładkę biblioteka – link Zasoby biblioteki szkolnej (adres szkoły: http://szkola-sicienko.pl/ ).
  5. Zwrócone książki podlegają dwudniowej kwarantannie.