Przyszłość zaczyna się dzisiaj! Z radością informujemy, że do naszej szkoły trafił nowoczesny sprzęt o wartości 60 000 zł zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Niebawem nasi uczniowie będą mogli korzystać z wysokiej jakości drukarki 3D i kompatybilnego z drukarką laptopa, zestawów konstrukcyjnych z mikrokontrolerem, czujnikami i akcesoriami m. in. do nauki podstaw programowania i elementów robotyki oraz stacji lutowniczej. Ponadto nasza szkoła została wyposażona m. in. w profesjonalny sprzęt fotograficzny – aparat, statyw, mikroport z akcesoriami, mikrofony kierunkowe, gimbal, jak również dodatkowe akcesoria, np. białe tło. Zakupiony sprzęt z pewnością dostarczy społeczności uczniowskiej dużo emocji i satysfakcji.

8 kwietnia br. gościliśmy w naszej szkole Pana Radosława Kempinskiego – Wicewojewodę Kujawsko-Pomorskiego, który dokonał symbolicznego otwarcia pracowni wyposażonej w sprzęt dydaktyczny nowej generacji, zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. 

W związku z otrzymanym dofinansowaniem na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” postanowiliśmy zorganizować okolicznościowy konkurs, który polegał na zaproponowaniu imienia dla gwiazdy programu, czyli drukarki 3D. Panie i Panowie, przed Wami… PRINTELLA FIONA. Autorką zwycięskiego imienia jest Maja Banach z klasy VI. Gratulujemy!

Uczniowie klasy VI w świecie wirtualnej rzeczywistości podczas lekcji biologii.

Warsztaty z robotyki dla uczniów klasy III.

27 stycznia br. edukatorzy z „Mobilnych Laboratoriów Przyszłości” przeprowadzili dla uczniów klas IV-VIII naszej szkoły warsztaty z wykorzystaniem sprzętu dostępnego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Mobilne Laboratoria Przyszłości to uzupełnienie tradycyjnego modelu edukacyjnego o najnowocześniejsze rozwiązania edukacyjne z obszaru STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka), które pozwolą lepiej przygotować polską młodzież na wyzwania przyszłości. W szczególności te powiązane z rynkiem pracy i gotowością do pracy w zawodach przyszłości – w tym takich, które według ekspertów jeszcze nie istnieją.

Mobilne Laboratoria Przyszłości to nauka i zabawa w jednym.

Gratulacje dla uczniów klasy VIII naszej szkoły, którzy zdobyli I MIEJSCE w konkursie międzygminnym pt.: „Bezpieczni w ruchu drogowym”. Uczestnicy mieli za zadanie nakręcenie i zmontowanie filmu ilustrującego tytułowe treści konkursu. Organizatorem inicjatywy był Komisariat Policji w Koronowie, którego jury spośród 26 nadesłanych prac wyłoniło zwycięską z SP w Sicienku, która została wykonana za pomocą sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Warsztaty z robotyki dla uczniów klasy II.

Warsztaty z robotyki dla uczniów klasy I.

Uczniowie klasy VII w świecie wirtualnej rzeczywistości podczas lekcji geografii.