Dziewczęta i Chłopcy! Szanowni Państwo!


Dziś ostatni dzień szkoły, przed Wami wakacje i zasłużony letni wypoczynek. Niezależnie od tego, czy wyjedziecie daleko, czy blisko, macie obowiązek dobrze ten czas wykorzystać, rezygnując z rutyny i ładując akumulatory. Będą Wam musiały
wystarczyć na dziesięć pracowitych miesięcy.

Zanim wybrzmi ostatni dzwonek pragnę podziękować wszystkim pedagogom za trud włożony w przekazywanie wiedzy i kształtowanie postaw. Uczennicom i uczniom, a także dzisiejszym absolwentom gratuluję osiągnięć szkolnych, pokonywania własnych ograniczeń i słabości, zakończenia kolejnego etapu edukacji. Kończący się rok szkolny był dla Was czasem wytężonej pracy. Teraz jest moment satysfakcji.

Drodzy Młodzi Przyjaciele!


Udane wakacje możecie spędzić także na miejscu, w naszym regionie, często w najbliższym sąsiedztwie Waszych domów, wykorzystując własną inwencję lub korzystając z oferty lokalnych i regionalnych instytucji. Wiele propozycji fajnego spędzania czasu znajdziecie w serwisie informacyjnym samorządu województwa. Odwiedźcie nas na www.kujawsko-pomorskie.pl.


Życzę kilku tygodni beztroski, słońca gdziekolwiek będziecie, ciepłej i bezpiecznej wody, odkrywania nieodkrytego, interesujących spotkań na turystycznych szlakach, pasjonujących lektur.


Niech żyją wakacje!
Z pozdrowieniami

Piotr Całbecki