Szanowni Rodzice,

w trosce o jak najlepszą jakość prowadzonych działań w ramach opieki stomatologicznej poniżej prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące opieki stomatologicznej uczniów naszej szkoły.

Obejmujemy opieką wszystkich uczniów.

Każdy uczeń ma prawo do korzystania z bezpłatnej opieki stomatologicznej w dedykowanym gabinecie. Główne działania to profilaktyka i leczenie.

PROFILAKTYKA

  • jest kompleksowa – obejmuje edukację, instruktaże, diagnozę stanu jamy ustnej oraz okresowe zabezpieczenie szkliwa zębów i fluoryzację;
  • jest bezpłatna – w całości finansowana w ramach NFZ;
  • jest powszechna – obejmuje wszystkich uczniów przez cały rok, jeśli rodzice nie wyrazili wobec tego sprzeciwu.

Państwa dziecko otrzyma indywidualne zalecenia i plan leczenia Karta Młodego Pacjenta, którą otrzymuje Państwa dziecko na pierwszej wizycie diagnostycznej, zawiera jego indywidualny plan leczenia i zalecenia.

Rodzice mogą nie wyrazić zgody na działania z zakresu profilaktyki stomatologicznej, które są realizowane zgodne z ustawą z dnia 12 kwietnia 2019r. o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz.U z 2019 r. poz. 1078). W tym przypadku wymaga to pisemnej formy sprzeciwu. Sprzeciw powinni zgłosić nie później niż w dniu wykonywania świadczeń profilaktycznych.
Można to zrobić na dwa sposoby:

  1. za pomocą poczty tradycyjnej, wysyłając pisemny sprzeciw na adres: Corten Dental, ul. Radzymińska 250; 03-549 Warszawa
  2. wysyłając skan podpisanego pisma drogą mailową na adres: kids@cortendental.pl

LECZENIE

Mogą Państwo w dowolnym momencie podjąć leczenie dziecka bezpłatnie w wybranym gabinecie stomatologii dziecięcej Corten Dental Kids, gdzie Państwa dziecko ma prawo do nieograniczonej liczby wizyt oraz świadczeń dostępnych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Opiekę stomatologiczną nad uczniami będzie sprawować wykwalifikowany lekarz dentysta we współpracy z higienistką stomatologiczną.

Informujemy, że w dniu badania stomatologicznego, każdy uczeń powinien mieć przy sobie legitymację szkolną, by mógł skorzystać z badania stomatologicznego.

Państwa dziecko może korzystać z nielimitowanych bezpłatnych usług stomatologicznych.

Dedykowany gabinet stomatologii dziecięcej to:

Trzemiętowo 2, 86-014 Sicienko

Godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek 08:00 – 16:00

Jesteśmy dostępni dla Rodziców i dzieci chcących skorzystać z bezpłatnej opieki stomatologicznej również w innych centrach stomatologicznych Corten Dental.

Pliki do  pobrania:

Pismo do rodziców

Zasady realizacji opieki stomatologicznej

Proces obsługi pacjenta profilaktyki stomatologicznej

Zgoda na kontakt

Wzór sprzeciwu