NIKODEM PUTKOWSKIzłotym medalistom Międzynarodowych Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w zapasach

W dniach 15-17.09.2023 uczniowie naszej szkoły reprezentujący klub INVICTUS SICIENKO, brali udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w zapasach, które odbyły się w Stargardzie.

Mistrzem Polski został Nikodem Putkowski klasa 5

Ines Szymczak klasa 4 zająła II miejsce, oraz

Kornelia Putkowska klasa 2 zajęła III miejsce

GRATULUJEMY!!!

Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”.

Przedszkolaki z Sicienka po raz kolejny wzięły udział w Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu” 🏃‍♀️. W IX edycji wystartowało łącznie 58 dzieci. Wszystkim udało się dobiec do mety wygrywając tym samym złoty 🥇 . Gratulujemy!

Wioślarskie Mistrzostwa Gminy o Puchar Wójta Gminy Sicienko.

W czwartek 13. 04. 2023 r. uczniowie klas VIII wzięli udział w Wioślarskich Mistrzostwach Gminy o Puchar Wójta Gminy Sicienko. Każda 4-osobowa sztafeta miała za zadanie pokonać dystans 1000 m na ergometrze wioślarskim. Ponadto młodzież miała okazję wystartować w kategorii indywidualnej. Jeden z trzech laurów zwycięstwa przypadł naszej uczennicy Olivii Kraczek, która zajęła III w miejsce w kategorii indywidualnej dziewcząt. Serdecznie gratulujemy!

Gala Sportu Sicienko 2023.

Stypendium Wójta Gminy Sicienko w kategorii: Stypendium sportowe indywidualne otrzymał uczeń klasy VIII naszej szkoły – Adam Putkowski, zawodnik Żużlowego Klubu Sportowego „Abramczyk Polonia Bydgoszcz”. Osiągnięcia w sezonie 2022: II Wicemistrz Okręgu 250cc Mistrzostw Okręgu, III miejsce w I rundzie Drużynowego Pucharu Ekstraligi 250cc (cubic centimeter, czyli centymetrów sześciennych – pojemność skokowa), I miejsce w I Turnieju szkoleniowym w Częstochowie 250cc, I miejsce w II Turnieju szkoleniowym w Częstochowie 250cc, III miejsce w Turnieju Wybrzeże Gdańsk w 250cc. Serdecznie gratulujemy!!!

fot. Urząd Gminy w Sicienku

Gala Sportu Sicienko 2023.

Medale Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza, które zasłużonym sportowcom i działaczom sportowym za zaangażowanie w rozwój sportu w gminie i regionie wręczył Wicewojewoda Kujawsko – Pomorski Radosław Kempinski. Medal otrzymali m. in. nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły: Mariusz Gałaj i Norbert Świerblewski. Gratulujemy!

fot. Urząd Gminy w Sicienku

Mistrzostwa Służb Mundurowych w Sportach Walki w zapasach.

Nasz nauczyciel, wychowawca, trener, żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej Norbert Świerblewski wygrał turniej – Mistrzostwa Służb Mundurowych w Sportach Walki w zapasach. Serdeczne gratulacje!

Pilotażowy program badawczy „Sportowa Klasa”.

Uczniowie klasy III naszej szkoły zakończyli zajęcia w ramach pilotażowego programu badawczego wsparcia naborów do klas o profilu sportowym pn. „Sportowa Klasa”. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, bo każdy z nich osiągnął sukces na miarę swoich możliwości. Podczas ostatnich zajęć nastąpiło uroczyste podsumowanie, podczas którego Pani dyrektor oraz Pan Norbert Świerblewski ręczyli uczestnikom dyplomy, medale i puchary w nagrodę za aktywny udział w zajęciach.

EUKS Spartakus Sicienko zapraszam do treningów.

Dzieje się! Zajęcia sportowe w ramach przedsięwzięcia pt.: „Sportowa klasa.

21 września wystartowały w naszej szkole zajęcia sportowe w ramach przedsięwzięcia pt.: „Sportowa klasa”. Uczestnikami zajęć są dzieci z grupy „0” oraz uczniowie klasy III. Inicjatywa ta nastawiona jest na wsparcie ogólnego rozwoju reprezentantów polskiego młodego pokolenia. Zajęcia dla każdej grupy wiekowej odbywają się raz w tygodniu, do końca listopada, pod czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego p. Norberta Świerblewskiego.

ZAPRASZAMY DZIECI OD 5 ROKU ŻYCIA NA TRENINGI OGÓLNOROZWOJOWE Z ELEMENTAMI ZAPASÓW. Zajęcia dla grup początkujących w r. szk. 2022/2023: poniedziałek i środa godz. 16:00-17:30.

Mecze sparingowe dziewcząt: Sicienko kontra Wojnowo. Celem przygotowanie drużyn do ostatnich zawodów w tym sezonie (młodsza zagra w Łochowie natomiast starsze w Kębłowie w przyszły weekend). Świetna zabawa, fantastyczna atmosfera oraz rozwój umiejętności technicznych i taktycznych w grze – tak można podsumować spotkanie.

Miło nam poinformować, że zawodniczka naszego klubu, Monika Bryl została powołana do kadry narodowej U-15 i wystąpiła w międzynarodowym turnieju w Ostrawie. Do kadry została powołana również Zuzanna Langner ale kontuzja wyeliminowała ja z uczestnictwa w zawodach.

Piękna majowa pogoda zachęca do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

klasa IV

Szczęśliwi i bardzo bardzo zmęczeni – niesamowicie wyczerpujący turniej. Wracamy jako Wicemistrzynie Polski w unihokeju w kategorii Juniorek Młodszych.

Wojewódzki turniej „MATA w każdej szkole”. Wzięło w nim udział 5 drużyn: SP nr 15 w Bydgoszczy, SP nr 62 w Bydgoszczy, SP w Żołędowie, SP w Strzelewie oraz SP w Sicienku. Najlepszą drużyną w wojewódzkim turnieju „MATA w każdej szkole” okazała się SP w Strzelewie i oni będą reprezentować województwo kujawsko-pomorskie w turnieju ogólnopolskim w Warszawie. Nasza szkołę reprezentowali: Wiktoria Kozłowska kl. IV, Szymon Ratajczyk kl. IV, Julia Piosik kl. V, Rozalia Pęcak kl. V, Piotr Rębilas kl. V, Marcel Harasimowicz kl. V, Wiktoria Puchowska kl. VI, Agata Zawaryńska kl. VI. W klasyfikacji generalnej nasza drużyna zajęła IV miejsce. Serdecznie wszystkim gratulujemy! MN

Zuzanna Langner i Monika Bryl, uczennice klasy VIII naszej szkoły, zostały ponownie powołane na konsultacje „Kadry narodowej U-15”. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

GALA SPORTU SICIENKO 2022

Joanna Kozłowska (klasa VI) – taniec. Osiągnięcia w 2021 roku: medale w kategorii solo i duety na: Noworoczny Festiwal E-DANCE (16 stycznia), Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Zespołów „Faza” (24 stycznia), Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne (14 lutego), Zakręceni na Taniec (27-28 marca i 1-2 maja), X Ogólnopolski E-Festiwal Tańca „E-DANCE” (4 września).

Igor Brzościkowski (klasa VII) – karate. W 2021 roku zajął I miejsce na Turnieju Dzieci i Młodzieży DRAGON CUP 2021 w Środzie Wielkopolskiej (22 maja) w konkurencji Kata Indywidualne Młodzików.

Adam Putkowski (klasa VII) – żużel. Osiągnięcia w 2021: medale na: Drużynowych Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy, Warszawie, Gdańsku, Częstochowie, Mistrzostwach Par Polski w Wawrowie, Mistrzostwach Okręgu w Bydgoszczy. Brał udział w Mistrzostwach Europy w Danii.

Drużyna Unihokeja Dziewcząt SP im. Mikołaja Kopernika w Sicienku (klasa VIII). Osiągnięcia w 2021 roku: Mistrzostwo Powiatu Bydgoskiego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Wojnowie (22 listopada), Mistrzostwo Woj. Kuj.-Pom. w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Pruszczu (6 grudnia). Skład: Zuzanna Langner, Monika Bryl, Sara Pączkowska, Agnieszka Wawrzyniak, Daria Kowalczyk, Marta Matthews, Klaudia Karaszewska, Weronika Krasulak. Opiekun: Mariusz Gałaj

Drużyna Juniorek Młodszych EUKS Spartakus Sicienko – unihokej. Osiągnięcia w 2021 roku: I miejsce w Turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski w Zbąszynie (23 stycznia), II miejsce w Półfinale Mistrzostw Polski w Gdańsku (1 maja), IV miejsce w Finale Mistrzostwa Polski w Gdańsku (22-23 maja). Skład: klasa VIII – Zuzanna Langner, Monika Bryl, Sara Pączkowska, Weronika Krasulak, Joanna Kaniewska (absolwentka SP w Sicienku), Zofia Maternowska (absolwentka SP w Sicienku), Dominika Bartoszyńska. Trener: Mariusz Gałaj.

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Zawodniczki unihokeja awansowały do finału Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych 💪 Gratulujemy naszym ósmoklasistkom! 👍

Mistrzynie POWIATU BYDGOSKIEGO IGRZYSK DZIECI W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT.

Mistrzynie Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w UNIHOKEJU dziewcząt na rok szkolny 2021-2022.

Miło nam poinformować, że Zuzanna i Monika, uczennice klasy VIII naszej szkoły, zostały powołane na konsultacje KADRY NARODOWEJ U-15.

Najlepsza drużyna półfinału wojewódzkiego IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU. Bezapelacyjnie wygrały z Kołaczkowem, Lubiewem i Pruszczem. AWANSOWAŁY DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO!

Mistrzynie Powiatu Bydgoskiego w Unihokeju Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2021/2022.